Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči

Diskusia


Úvod › Ostatné

Voľná diskusia používateľov služieb SKN

Počet príspevkov: 30

Táto diskusia vznikla na základe požiadavky našich nevidiacich, ktori by si chceli vymieňať svoje skúsenosti s používaním digitálnej knižnice SKN, ale aj s ostatnými službami SKN. Je tu priestor na voľnú diskusiu, odporúčania a rady, ktoré by mali uľahčiť a zjednodušiť používanie našich služieb.

« 1 2 3 4 5 6 »

Text príspevku Dátum príspevku
čo sa týka brailových kníh, páčilo by sa mi, keby každý zväzok začínal stranou tri a keby na konci každého zväzku bol jeho obsah. Potešilo by to ešte niekoho?
autor: Lenka
10. marec 2014, 18:25
časopis Zdravie bol nahraný potichu. Ak bude aj ďalší takto nahratý tak mi ho nemusíte posielať, ďakujem.
autor: Lenka
24. marec 2013, 21:16
Ja som až teraz našla ten dokumentárny film o knižnici, je to veľmi pekné, kto to číta po anglicky?
autor: Lenka
12. november 2012, 19:40
čo myslíte, prečo som dostala brailovú knihu, ktorú som si vôbec neobjednala? nemala som práve chuť čítať, ale trochu som rozmýšľala aj nad lepšou knihou, ktorá by sa mi určite viac páčila. škoda, že zásielky nefungujú tak ako osobné výpožičky, ktovie, asi to väčšine nevidiacich nevadí, ale no, zdá sa mi to čudné.
autor: Lenka
22. september 2012, 19:27
Autorský zákon bez ohledu na to zda-li je český, slovenský, maďarský nebo portugalský ustanovuje, že 70 let po smrti autora se jeho majetková autorská práva stávají volnými a lze s nima nakládat bez žádných omezení. V tomto případě není přece žádná zřízovací listina v jakémkoliv znění vůbec důležitá! Jeden příklad za všechny. Ve fondu máte nějaké zvukové knihy Jaroslava Haška. Za normálních okolností žádný student v dnešní době nebude mít zájem přečíst si Švejka, ale ve zvukové verzi může být toto dílo pro něho zajímavé a dokonce ho může i zaujmout! A hle z fondu vaši knihovny by to dílo mohl z legislativního hlediska použít, neboť Jaroslav Hašek zemřel v roce 1923 a tudíž od 1.1.1994 jsou jeho autorská díla zcela volná! Děkuji za reakci.
autor: Karel S.
3. júl 2012, 12:59

« 1 2 3 4 5 6 »
Administrátor portálu si vyhradzuje právo vymazať príspevky, ktoré porušujú akékoľvek pravidlo tohto kódexu.

Diskutujúci sú povinní správať sa v diskusiách slušne a s úctou a to nielen vo všeobecnosti, ale aj k ostatným diskutérom.
Je zakázané vkladať do príspevkov osobné útoky, vyhrážky, vulgarizmy.
Neprípustné sú príspevky podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám.
Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku.
Odporúčame nepísať celý príspevok veľkými písmenami, nakoľko ide o zvýhodňovanie príspevku a upútavanie naň.
Je neprípustné vkladať do diskusií príspevky, ktoré sa netýkajú samotnej témy diskusie.
Na všeobecné témy a vyjadrenie pochvaly či kritiky stránky alebo zaslanie námetu je k dispozícií e-mail spravca(@)skn.sk.
Ak ktorýkoľvek diskutujúci má podozrenie, že niektorý z príspevkov porušil akýkoľvek bod tohto kódexu môže naň upozorniť administrátora prostredníctvom kontaktného e.mailu.
SKN Vám umožňuje komunikovať prostredníctvom tohto webu, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi ani ich hodnotenie ostatných diskutujúcich. Používatelia tohto webu musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho.
Pri posudzovaní informácií získaných z diskusných fór nezabúdajte, že informácie môžu pochádzať od ľudí rozličného veku a skúseností. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek kroky.
Diskutujúci sa zaväzuje dodržiavať všetky právne normy vyplývajúce z právneho systému krajiny v ktorej sa nachádza.
[» na začiatok stránky]
[» tlač stránky]
© 2006 Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči. [SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems.]
Posledná aktualizácia: 12. 12. 2011. [Webmaster: webmaster@skn.sk] [Informácie o prístupnosti].