Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči

Diskusia


Úvod › Ostatné

Archív RTVS - Dokorán

Počet príspevkov: 8

RTVS 31. 7. 2017 spustila unikátnu službu pre všetkých zrakovo a sluchovo postihnutých spoluobčanov. Na stránke dokoran.rtvs.sk nájdu archív s televíznymi dielami, špeciálne upravenými práve pre potreby zrakovo a sluchovo znevýhodnených. Čitatelia knižnice, ktorí využívajú Digitálnu knižnicu SKN, sa do archívu RTVS dostanú priamo z webovej stránky www.skn.sk po zadaní mena a hesla keď použijú odkaz Archív RTVS - Dokorán.

1 2 »

Text príspevku Dátum príspevku
Dobrý deň prajem! Je mi jasné, že človek, majúci v rodine nevidiaceho príbuzného, a tobôž najbližšieho príbuzného, ako pán Mika, vníma "naše" požiadavky, i keď mu ich splnenie ukladá zákon inak, ako ten, kto sa s nevidiacimi nijako vážne nikdy nestretol. V tejto súvislosti sa pýtam: Nie je možné sa s riaditeľom rtvs stretnúť ako väčšia skupina zrakovo poškodených, aby mal presné informácie, a aby si možno prakticky uvedomil, čo pre nás audiokomentár vo filmoch znamená?
autor: michal ondruška
14. september 2017, 12:24
Ale samozrejme, že odvysielala. Ibaže z neidentifikovateľného dôvodu sa "sem" nijaký nedostal! Prečo? Žeby sme nepatrili k prioritným skupinám, pre ktoré je ochotný pán riaditeľ Rezník pracovať?
autor: michal ondruška
13. september 2017, 11:14
Aká je frekvencia pridávania "nových prírastkov", keď posledný pridaný film má dátum pridania pätnásty jún tohto roku? To odvtedy rtvs neodvysielala žiaden komentovaný film?
autor: michal ondruška
13. september 2017, 11:11
Zdravím! Akosi sa mi nepozdáva, že v databáze zatiaľ "vidím" iba slovenské filmy. To tam nebudú komentované filmy zahraničnej produkcie? V nedeľu, a pondelok sú vysielané na prvom programe také, ktoré by si tu určite zaslúžili byť nehľadiac nato, že tvoria tiež skupinu komentovaných filmov, ktoré by v rtvs dokorán mali byť! Alebo nie?
autor: michal ondruška
13. september 2017, 11:09
Ale sluzba je to vyborna, dufam, ze filmy budu pribudat rychlejsim tempom, co vsak zalezi na RTVS. Ja sa uz teraz neviem dockat na Cerveneho kapitana, ktory bezal pred asi troma mesiacmi, no u nas prave vtedy vypli elektrinu, tak som ho nemohol vidiet.
autor: Peter Halada
22. august 2017, 10:13

1 2 »
Administrátor portálu si vyhradzuje právo vymazať príspevky, ktoré porušujú akékoľvek pravidlo tohto kódexu.

Diskutujúci sú povinní správať sa v diskusiách slušne a s úctou a to nielen vo všeobecnosti, ale aj k ostatným diskutérom.
Je zakázané vkladať do príspevkov osobné útoky, vyhrážky, vulgarizmy.
Neprípustné sú príspevky podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám.
Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku.
Odporúčame nepísať celý príspevok veľkými písmenami, nakoľko ide o zvýhodňovanie príspevku a upútavanie naň.
Je neprípustné vkladať do diskusií príspevky, ktoré sa netýkajú samotnej témy diskusie.
Na všeobecné témy a vyjadrenie pochvaly či kritiky stránky alebo zaslanie námetu je k dispozícií e-mail spravca(@)skn.sk.
Ak ktorýkoľvek diskutujúci má podozrenie, že niektorý z príspevkov porušil akýkoľvek bod tohto kódexu môže naň upozorniť administrátora prostredníctvom kontaktného e.mailu.
SKN Vám umožňuje komunikovať prostredníctvom tohto webu, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi ani ich hodnotenie ostatných diskutujúcich. Používatelia tohto webu musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho.
Pri posudzovaní informácií získaných z diskusných fór nezabúdajte, že informácie môžu pochádzať od ľudí rozličného veku a skúseností. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek kroky.
Diskutujúci sa zaväzuje dodržiavať všetky právne normy vyplývajúce z právneho systému krajiny v ktorej sa nachádza.
[» na začiatok stránky]
[» tlač stránky]
© 2006 Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči. [SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems.]
Posledná aktualizácia: 12. 12. 2011. [Webmaster: webmaster@skn.sk] [Informácie o prístupnosti].